Published On: 19 Tetor, 2016

Lala fiton miliona euro, shtyhet me Ronaldon e Messin (Foto)

Pas fushës së blerët, Altin Lala po korrë suksese edhe në fushën e biznesit

Përfitimet vjetore të Altin Lalës janë marramendëse edhe pse ish kapiteni i Kombëtares shqiptare  është pensionuar nga futbollit në vitin 2012.

Në një shkrim të gazetës gjermane, “Die Welt”, është bërë publike shifra që përfiton ish kapiteni i Hannoverit me biznesin “Rossmann&Lala”.

Sipas “Die Welt” fitimet e shqiptarit janë të mëdha, dhe së fundmi, biznesi që ai ka me Dirk Rosman, ka rezultuar me të ardhura rekord, që shkojnë në vlerën e 17 milionë eurove, përcjell Express.

Këtë shifër, si futbollistë e përfitojnë Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo. Ndryshe, Rossmann është njëri ndër rrjetet më të mëdha të marketeve në Gjermani. /Express/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...