Published On: 30 Maj, 2017

Lakuriqët e natës bëjnë masakër në Brazil, 1 i vdekur dhe 40 të plagosur

Një ngjarje sa e çuditshme aq edhe e rëndë ka ndodhur në Brazil, ku duket se lakuriqët e natës kanë sulmuar mbi 40 persona.  Sulmet nga lakuriqët e natës, janë bërë problem serioz në Brazil, ku përhapja e tërbimit po vë në alarm shëndetin publik.

46 vjeçari që mbeti i vdekur, ishte duke mjelur lopën në ato momente kur u kafshua nga lakuriqi. Ai u infektua nga tërbimi, dhe si pasojë ndërroi jetë. Përgjatë 3 mujve mësohet se ka pasur shumë shqetësime nga njerëzit në lidhje me këto specie. Specilistët e shëndetit kanë ngritur alarmin se mund të jenë në një rrezik shpërthimi të sëmundjes së tërbimit.

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...