Published On: 26 Prill, 2016

LAJMI MË TRONDITËS i pas luftës: Kthehet i gjallë, dëshmon për shqiptarë të zhdukur të gjallë në Serbi!

Kosova po përjeton makth të vërtetë. Mijëra familjarë që deri sot i kishin të shuara shpresat për të gjetur familjarët e tyre, tash po përjetojnë një dramë të re, një shok të ri. Në mes shenjave të gëzueshme se mos ndonjëri nga të afërmit e tyre ka shpëtuar, shumë prej tyre do të tronditen edhe më shumë, kur kjo shpresë të humb, ndërsa goditja më fatale do të jetë për ato familje kur të kuptojnë se i afërmi i tyre ka ndërruar jetë për shkak se nuk ju ofrua mbështetja shtetërore, politike për ti këmbyer, apo për ti gjetur apo pse nuk arritën të bëjnë më shumë për ti shpëtuar dhe kthyer më parë në familje.

17 vjet larg familjes janë trishtim më vete, dhembje, jetë e ndryshuar, kujtime të shuara e ringjallje e pabesueshme!

Këtë po e përjetojnë mijëra shqiptarë, me të cilët duhet të jemi më solidar se kurrë!

Sejdi Thaçi, i zhdukur në janar të vitit 1999, bëhet e ditur se është kthyer në fshatin e tij, një javë më parë. Mediat shkruajnë se nuk është në gjendje të mirë shëndetësore, por në atë gjendje ka treguar se ka ardhur nga Serbia përmes veriut të Mitrovicës. Po ashtu Thaçi sipas familjarëve të tij, ka treguar se ka edhe të zhdukur të tjerë që ai i ka takuar.

Për këto vuajtje të reja dikush duhet të jap llogari, e kush më parë se sa ata që negociuan gju më gju më Serbinë qe gati një dekadë!

SHQIPTARI.EU

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/xhavit-haliti-pa-fije-turpi-genjen-ska-pas-fark-ka-qene-vec-nje-ide-e-imja/

http://www.shqiptari.eu/udb-ja-jugosllave-goditi-rrufeshem-udheheqesit-patriot-me-doren-shqiptare-ajo-nuk-godet-hithrat-video/

 
Displaying 4 Comments
Have Your Say
 1. Finesa thotë:

  Ja keni fut kot. Asnje familjar i tij nuk ka thene se Sejdi Thaci ka kontaktuar me te zhdukur tjere.
  Mos luani me ndjenje te familjeve te zhdukurve se eshte gjynah!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(3) Nuk Pelqej(1)
 2. alba thotë:

  ky sejdi thaqi gati gjithë jeten e ti ka jetuar ne Beograd e ka punuar atje, ne viftin 98 Eshte kthyer ne Ks e ne vitin 99 ka shkuar prap ne Beograd me vazhu jeten e tije me te Sigurt ngase ka pas krejt dekunentat e Serbis kshtu qe nuk e ka pas te veshtire per me udhtu, tash qohet bossi e Thot jam kan ne burg e me kan marr shkit e knej e anej, ai nashta ne burg u kan per najsen tjeter ne serbi ama nuk u kan qe e kan marr prej Ks shkit, se me kan ashtu kurr nuk e kishin lshu kurr gjall, po hajt se politik e kan Edhe familjaret se e din for mire ku u kan ai para lufte e mas lufte…

  Përgjigjiuni
  Pelqej(6) Nuk Pelqej(1)
 3. Mitrovicasi thotë:

  O mos luani me ndjenja e njerzeve te mjere mos boni politik me ta se mare do tju mallkoj i madhi Zot per keto vuajtje te reja qe po ia boni kti populli. Mos beni hajgare dhe politik me ta se nuk e meritojne. Edhe ne kete menyre po doni me hyp ne pushtet o te mjere. Marreeee.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(3) Nuk Pelqej(0)
 4. Xhafer Leci thotë:

  Çështja e të zhdukurve është brenga më e madhe e vendit dhe popullit tonë. Kthimi në Kosovë i të zhdukurit Sejdi Thaçi, tregon se ka mundësi që edhe Ukshin Hoti,Bardhyl Çaushi e shumë të tjerë mund të jenë ende gjallë.Kjo garniturë aktuale politike duhet të shkojë në shtëpi,sepse nuk e meritojnë besimin e popullit për ta udhëhequr vendin…

  Përgjigjiuni
  Pelqej(33) Nuk Pelqej(3)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...