Published On: 30 Gusht, 2016

LAJMI I FUNDIT: PDK pro demarkacionit

Këshilli i Përgjithshëm i Partisë Demokratike të Kosovës ka marrë vendim që të mbështetet demarkacionin me Malin e Zi.

Kështu kanë bërë të ditur burime të Gazetës Blic brenda këtij takimi, i cili ka përfunduar para pak çastesh.

“Shumica e anëtarëvë të Këshillit të Përgjithshëm votuan për demarkacionin me Malin e Zi”, tha ky burim.
Gjithnjë sipas këtij burimi, vetëm 4 vota ishin kundër. “Deputeti Nait Hasani dhe Shaip Muja, si dhe dy anëtarë tjerë votuan kundër”, tha ky burim, duke shtuar se në mbledhje ishin vetëm një pjesë e vogël e deputetëve.

“Gazeta Blic” pas pak do t’ju sjell detaje ekskluzive se cka ka ndodhur brenda këtij takimi.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...