Published On: 7 Gusht, 2016

Lajmi i fundit nga Maqedonia: 25 të vdekur dhe dhjetëra të zhdukur!

Pas përmbytjeve të së shtunës mbrëma në rajonin e Shkupit kanë mbetur të vdekur 25 persona dirsa figurojnë të zhdukur dhjetëra të tjerë, njofton Klan Kosova.

Pjesët më të goditura janë lagjja Hasanbeg dhe fshatrat Haracinë, Stajkovc, Stracincë, Creshevë.

Edhe të vdekurit janë kryesisht nga Hasanbegu që është i banuar me shqiptarë dhe nga fshati Stajkovc, i populluar me maqedonas.

Në këto vende është shpallur edhe gjendje e jashtëzakonshme, ndërsa qytetarët u kanë thënë reporterëve të Klan Kosovës se nuk kanë marrë ndihmën e duhur nga organet shtetërore.
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...