Published On: 27 Prill, 2016

Lajmi i fundit: Më 4 maj pritet vendimi pozitiv për liberalizimin e vizave?!

Kanë mbetur edhe pak ditë, deri kur shteti i Kosovës do të marrë përfundimisht lajmin e shumë pritur për liberalizimin e vizave. Burime të Gazetës Blic kanë bërë të ditur se sipas të gjitha gjasave, më 4 maj, do të merret vendim pozitiv për liberalizimin e vizave për Kosovën.

“Pritet që edhe pak ditë, gjegjësisht më 4 maj të merret vendim pozitiv për liberalizimin e vizave”, ka theksuar ky burim.

 Ndërkaq, optimist është shprehur edhe ministri i Integrimeve Evropiane, Bekim Çollaku, i cili sot së bashku me kryeministrin Isa Mustafa, kishin takuar presidentin e KE-së, Jean-Claude Juncker.

Çollaku në një deklaratë të dhënë medieve ka theksuar me shumë bindje se Brenda këtij viti, qytetarët e Kosovës do të udhëtojnë pa viza.

Në anën tjetër, avokati i njohur kosovar, Tahir Rrecaj aksionin e sotëm masiv të EULEX-it dhe të Policisë së Kosovës, për arrestimin e deputetit të PDK-së, Azem Syla dhe të shumë zyrtarëve të tjerë, nën dyshimin për përfitime dhjetëra milionëshe në kundrshtim me ligjin, e ka parë si “viktima”të liberalizimit.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...