Published On: 26 Prill, 2016

Lajmi i Fundit: Gjendet një kufomë në Prishtinë (Video)

Një trup i pajetë është gjetur në lagjen Dardania të Prishtinës të martën.

Kufoma është parë nga disa punëtorë të cilët po tentonin ta pastronin një ndërtesë banimi, më saktësisht kanalin e ashensorit të saj, i cili, sipas banorëve, nuk punon që 25 vjet.

Avdyl Asllani, banor i hyrjes 15 në lagjen Dardania, ka qenë ndër të parët që e ka hasur kufomën.

“Duke bërë pastrimin e liftit, duke hequr bërllokun, me dy punëtorë pamë që aty gjendet një kufomë. Menjëherë reaguam, dhe thirrëm policinë”, ka treaguar Asllani për Klan Kosovën.

“Në momentin që pamë kufomën thirrëm policinë. Kush është kufoma nuk e di”, ka thënë ai.


Kufome ne Prishtine

Asllani ka thënë se personi i vdekur nuk ka qenë banor i hymjes.

Ai ka treguar se ashensori i hyrjes nuk ka punuar kurrë pas luftës dhe është pastruar vetëm një herë, në vitin 2010, dhe atë jo krejtësisht, transmeton Gazeta Express.

Banorët kanë nuhatur një erë rregullisht, por nuk u ka shkuar asnjëherë në mendje se aty mund të ndodhej një kufomë.

Policia nuk ka dhënë asnjë informatë zyrtare se çfarë mund të ketë ndodhur apo kush mund të jetë trupi, por njësitet operative në vend të ngjarjes kanë thënë se kufoma në fakt është një skelet.

Sipas tyre, kufoma ka qëndruar aty një kohë të gjatë. /Express/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...