Published On: 18 Korrik, 2016

LAJMI I FUNDIT – Aksione kryengritëse me helikopterë ushtarak. Fluturojnë mbi Stamboll!

Mediet ndërkombëtare raportojnë se disa helikopterë ushtarak të paautorizuar, po fluturojnë mbi Stamboll. Sipas këtyre medieve, ata kanë fluturuar në afërsi shumë të madhe nga Residenca e Erdoganit në këtë qytet, shkruan gazeta Blic.

Gjatë ditës u raportua se disa helikopterë ushtarak nuk dihet se ku gjinden, dhe janë marrë pa autorizim.

Ndërkohë, në Stamboll mijëra qytetarë janë mbledhur duke I dhënë mbështetje të fuqishme Erdoganiit, raporton Gazeta Blic.

Para dy ditësh kishte tentim për puç ushtarak, si pasojë e të cilit u arrestuan mijëra ushtarak, dhe u shkarkuan mijëra zyrtarë shtetëror, përfshirë gjyqtarë e prokurorë./ Gazeta Blic

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...