Published On: 25 Maj, 2016

Lajmërohet Agim Bahtiri: Nuk do të shkoj në PDK!

Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri i cili vjen nga radhët e Aleancës Kosova e Re, ndonëse u raportua se do të kaloj në PDK, ai e ka mohuar një gjë të tillë.

Në përgjigjen që i ka dhënë Gazetës Blic, Bahtiri ka thënë se nuk është aspak e vërtetë që ai do të kaloj në PDK.

 “Është lajm i pavërtetë. Asnjëherë që prej ardhjes sime si kryetar i komunës , asnjë zyrtar i PDK-së nuk ka qëndruar në shtëpinë time”, ka thënë Bahtiri.

Ai ka thënë se nuk ka kurrfarë marrëveshje me PDK-në dhe në asnjë mënyrë nuk do të kaloj në partinë e drejtuar nga Kadri Veseli.

“Unë çdo ditë po themeloj nëndegë të AKR-së në Mitrovicë, ku do të jemi numër 1 në mënyrë të pakontestueshme. Njëkohësisht ju bëjë të ditur se jam koordinator për 10 komuna i AKR-së për mbajtjen e zgjedhjeve të brendshme që i kemi shpallur javë më parë dhe po ju garantoj që AKR do të jetë udhëheqëse e Qeverisë së arhdhsme të Kosovës dhe se partitë tjera do të duan të vijnë tek unë në AKR, e jo unë tek ata”, ka thënë ai për Gazetën Blic.

Ndryshe, AKR-së i kanë ikur disa personalitete shumë të rëndësishme si zëvendëskryetarja Mimoza Kusari- Lila, nënkryetari Ibrahim Makolli, e shumë personalitete tjera.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...