Shpallet i pafajshëm, kërkon mbi 900 mijë euro kompensim

On 24 Prill, 2017 With 0 Komente

I shpallur i pafajshëm me vendim të plotfuqishëm, Bidajet Sylejmani nga Brodi i Shtërpcës po kërkon 930 mijë euro kompensim për dëmin që pretendon se […]

Ushtria serbe vazhdon armatimin, këtë herë me pushkë

On 24 Prill, 2017 With 0 Komente

Pjestarët e Ushtrisë së Serbisë së shpejti do të jenë të pajisur me pushkën më moderne automatike të prodhimit belg, sipas Ministrisë së Mbrojtjes, raporton […]

40 Mijë shqiptarë e braktisën Kosovën

On 23 Prill, 2017 With 0 Komente

Kryesisht për shkak se në vendet ku jetojnë nuk lejohen dy shtetësi. Që nga viti 2009 rreth 40 mijë qytetarë kanë hequr dorë nga nënshtetësia […]

Kosova me mungesë të kujdesit paliativ

On 23 Prill, 2017 With 0 Komente

Trajtimi paliativ është kujdes gjithëpërfshirës, mjekësor, psikologjik, social dhe shpirtëror, për pacientët me sëmundje të pashërueshme, i cili po mungon në vendin tonë. Qëllimi i […]

Pamjet që po tmerrojnë botën: Fëmijët sirianë ikin nëpër gërmadhat e shtëpive të shkatërruara nga aeroplanët rusë (Video)

On 23 Prill, 2017 With 0 Komente

Janë duke bërë xhiron e botës pamjet e një fëmije që ikën i tmerruar nga shtëpia e shkatërruar prej bombave të hedhura nga aeroplanët rus […]

On 23 Prill, 2017 With 0 Komente

Teoritë konspirative luftënxitëse serbe: Shqiptarët po përgatiten për luftë

Mediat serbe vazhdojnë t’i fryjnë zjarrit të luftës me teori konspirative dhe artikuj për kinse organizimin dhe armatosjen e shqiptarëve në Kosovë, por edhe në […]

On 23 Prill, 2017 With 0 Komente

Hyn për të vjedhur, lëndohet pasi kërceu nga kati i katërt

Dy persona në Prizren kanë hyrë për të vjedhur dhe pasi pronari është kthyer në banesë, ata kanë kërcyer nga kati i katërt, me ç’rast […]

On 22 Prill, 2017 With 0 Komente

Praktikat sllovene mund të shfrytëzohen edhe për ndihmën juridike falas në Kosovë

  Adem Lushaj Zyrtar të Këshillit dhe Agjencisë për Ndihmë Juridike Falas, me qëllim të marrjes së praktikave më të mira në dhënie të ndihmës […]

On 22 Prill, 2017 With 0 Komente

Qindra qytetarë në Shkodër kanë kërkuar njohjen e Republikës së Çamërisë (Video)

Në një manifetsim paqësor, sot në Shkodër është mbajtur manifestimi i një proteste paqësore ku kërkohej njohja e Republikës së Çamërisë, e shpallur pak muaj […]

On 22 Prill, 2017 With 0 Komente

Çmimi i ri për rrymën elektrike?

Një muaj para kompanitë energjetike ti dorëzojnë harxhimet, në bazë të të cilave Komisioni Rregullatorë e rregullon çmimin e rrymës, nga ELEM thonë se nuk […]

On 22 Prill, 2017 With 0 Komente

ISHP: Kush ka lindur në vitet ‘80-‘90 duhet të bëjë këto vaksina deri në fund të prillit

Personat që nuk janë vaksinuar gjatë fëmijërisë mund të kryejnë vaksinimin gjatë ditëve të mbetura të muajit prill në qendrat shëndetësore. Ekspertët e ISHP-së bëjnë […]

On 22 Prill, 2017 With 0 Komente

Foshnja u shpëtua nga varri, tre ditë pasi nëna e kishte lënë të vdiste (Foto)

Kjo foshnje ka shpëtuar mrekullisht, pasi ishte varrosur në një gropë-varr për tri ditë. Por si e groposi nëna afrikane atë? Ajo ofron një arsye […]

On 22 Prill, 2017 With 0 Komente

LDK-ja në Deçan shënoi 27-vjetorin e themelimit!

Dega e Lidhjes Demokratike të Kosovës në Deçan, në praninë e qindra aktivistëve dhe qytetarëve, shënoi 27-vjetorin e themelimit, ku ishte i pranishëm kryetari i […]

On 22 Prill, 2017 With 0 Komente

PDK paralajmëron kandidaturën e Zenun Pajazitit për Kryetar të Gjilanit

Në takimin e sotëm të kryesisë së degës dhe të kryetarëve të nëndegëve të PDK-së në Gjilan, u diskutua për çështje organizative të degës dhe […]

On 22 Prill, 2017 With 0 Komente

Moti, kujdes në datën 28 prill, java e parë e majit vjen me surpriza

Temperaturat e ditëve të fundit kanë qenë dimërore. Edhe dita e nesërme do të jetë me temperatura të ulëta, poshtë 20 gradëve, e java do […]

On 22 Prill, 2017 With 0 Komente

Ndodh edhe kjo: Dy shqiptarë shkojnë me Golf 2 në New York (FOTO)

Dy shqiptar nga Kosova e kanë bërë një ide briliante duke shkuar me makinën e tyre të preferuar në SHBA Këta janë Lorik dhe Lirak […]

On 22 Prill, 2017 With 0 Komente

Qytetarët e Gjevgjelisë nesër në referendum, votojnë për hapjen e xeheroreve

Qytetarët e Gjevgjelisë nesër do të votojnë në referendum nëse duan që në pjesën juglindore të vendit të hapen xeheroret e arit. Për mbajtjen e […]

On 22 Prill, 2017 With 0 Komente

Aksion kundër ndotjes së ajrit në Prishtinë

Sot në sheshin “Nënë Tereza”, do të ketë një aksion me të cilin do të bëhet thirrje kundër ndotjes së ajrit në kryeqytet. Matje të […]

On 22 Prill, 2017 With 0 Komente

Edhe Rusia kritikon deklaratat e Thaçit dhe Ramës për bashkim

Deklaratat e kryeministrit shqiptar, Edi Rama, dhe presidentit kosovar, Hashim Thaçi, në sinkron me njëra tjetrën për atë se nëse rruga e bashkimit të shqiptarëve […]

On 21 Prill, 2017 With 0 Komente

Ismet Beqiri ju hyn fshatrave, ju kërkon vota për Prishtinën (Foto)

Ish-kryetari i Prishtinës, Ismet Beqiri po vazhdon me aktiviteve partiake në kryeqytet dhe fshatrat përreth. Beqiri sot ka takuar qytetarët e fshatit Drenovc, njofton GazetaBlic.com […]

Faqja 1 nga 6123...E Fundit »

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>