Published On: 28 Janar, 2016

LAJME Gjyqtarja në Tiranë refuzon zarfin me lekë, denoncon biznesmenin e hidrocentralit

Prokuroria  e shtetit në Shqipëri ka shpallur në kërkim një 35-vjeçar i cili tentoi të korruptonte një gjyqtare në Gjykatën Administrative të Tiranës.

Sipas policisë Ervin Braho tentoi t’i jepte 500 mijë lekë gjyqtares Selvie Gjonçaj, e cila prej dy vitesh po gjykonte një çëstje në ngarkim të tij.

Prokuroria është njoftuar nga vetë gjyqtarja. Hetuesit kanë sekuestruar në cilësinë e provës materiale zarfin me lekë në zyrën e gjyqtares si dhe kamerat e sigurisë ku shihet që hyn e del nga Gjykata 35-vjeçari Braho.

Ky i fundit mësohet se është një biznesmen në sektorin e tregtisë së hekurit dhe gjithashtu bashkëortak në ndërtimin e një hidrocentrali  mbi lumin Mat, transmeton lapsi.al

Pikërisht për çështjen e hidrocentrlit Braho ka paditur për dëmshpërblim  Ministrinë e Ekonomisë, me pretendimin se ministria ka prishur kontratën në mënyrë të njëanshme. Kjo çështje është në dorë të gjyqtares Gjonçaj.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...