Published On: 22 Mars, 2016

Lajm i madh për futbollin kosovar

Ministri i Kulturës, Kujtim Shala, është takuar sot me kryetarin e Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrrin, me të cilin ka biseduar rreth ecurisë së procesit të ndërkombëtarizmit të futbollit të Kosovës, meqë tani po afrohet data kur UEFA dhe FIFA do të kenë në rend të ditës pranimin e Kosovës në familjen e madhe të futbollit ndërkombëtar.

Kryetari i FFK-së, Fadik Vokrri e informoi ministrin me punën që po bën kjo federatë dhe ecurinë e këtij procesi shumë të rëndësishëm për Kosovën.

Nga ana e tij, Shala shprehu gatishmërinë e tij dhe të institucioneve të Kosovës për të ndihmuar FFK-në këtë proces.

Ata biseduan edhe për nevojën e intensifikimit të bashkëpunimit dhe të koordinimit të gjitha institucioneve të vendit, para këtij procesi tejet të rëndësishëm, në mënyrë që Kosova në maj të anëtarësohet në UEFA dhe në FIFA, transmeton Klan Kosova.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...