Published On: 22 Dhjetor, 2015

Lajm i madh nga Michael Schumacher, ai fillon të lëviz? (Foto)

Micheal Schumacher mund të heq disa hapa dhe të ngri krahun lartë

Revista gjermane ”Bunte” ka publikuar një lajm se ish-garuesi i Formula uno, Michele Schumacher, me ndihmën e terapistit të tij, mund të heq disa hapa dhe të ngri krahun lartë. Por lajmin e përgënjeshtruar menaxhmenti i tij, duke thënë se ky është një spekulim i papërgjegjshëm.

Legjenda garuese e formula uno, Micheal Schumacher, me ndihmën e kujdestarës së saj, është në gjendje për të lëvizur krahin dhe bërë të bërë hecje të shkurtë.

Lajmin e ka bërë të ditur revista gjerman Bunte dhe pse është kontestuar nga menagjuesit e drejtuesit të legjendës së Formula uno.

Një burim i paidentifikuar i ka thënë revistës se: “Michael është shumë i hollë, por ai përsëri mund të ecën pak me ndihmën e terapistit të tij”.

“Ai arrin të bëjë disa hapa dhe gjithashtu mund të ngrejë një krah lartë”.

Por, menaxhmenti i tij ka mohuar këtë lajm të publikuar në prag të përvjetorit të dytë të aksidentit të tij shkatërruese skijues, deri gjendej me familjen e tij në Alpet franceze.

Menaxherja e tij afatgjatë Sabine Kehm pas publikimit të titullit “Ai mund të lëvizë përsëri”, në faqen e parë të revistës Bunte, ka thënë se “Për fat të keq ne jemi të detyruar të qartësojmë se raporti i fundit për shtyp se Michael do të mund të lëvizë përsëri nuk është i vërtetë”.

“Një spekulim i tillë është i papërgjegjshëm, sepse duke pasur parasysh seriozitetin e lëndimeve të tij, jetën e tij private është shumë e rëndësishme për Michael. Por, për fat të keq ata japin shpresa të rreme për të shumë njerëzve të përfshirë”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...