Published On: 5 Shtator, 2016

Lajm i keq për Thaçin, Veselin, Halitin… emërohet Prokurori i Gjykatës Speciale, David Schwendiman

Amerikani David Schwendiman, deri tani prokuror i Taskë Forcës, që ka kryer hetimet për krimet e UÇK-së, është emëruar Prokuror Special i Zyrës së Prokurorisë Speciale të Kosovës.

“Më 1 shtator 2016, David Schwendiman, Kryeprokuror i Taskë Forcës Speciale Hetuese të BE-së (SITF), është emëruar Prokuror Special (kryeprokuror) i Zyrës së Prokurorit Special të Kosovës”, thuhet në njoftim.

“Schwendiman është emëruar në pajtim me nenin 35 të Ligjit të Kosovës për Dhomat e Specializuara dhe Zyrën e Specializuar të Prokurorit që është miratuar në gusht të vitit 2015. Emërimi i tij shënon edhe tranzicionion formal nga SITF në SPO”, bën të ditur zyra e Prokurorit.

Schwendiman ka paralajmëruar një vizitë në rajon dhe një takim me media në një kohë të përshtatshme në javët dhe muajt e ardhshëm.

 
Displaying 6 Comments
Have Your Say
 1. Naser thotë:

  Ki Prokuror te shkon ne serbi dhe të burgos serbet ke me qindra mi ku masakrun pleq gra femi kafshet djegën kosoven Bosnen qka po lyp te uçk o idiot pis insan ik ne serbi ke.plot per te burgosur Bisham ne sjemi egersira

  Përgjigjiuni
  Pelqej(4) Nuk Pelqej(0)
 2. Agimi ch thotë:

  Asgje nuk dot ket ndryshim per popullin e mjer te Kosoves u msum ma me Nderkombetar secili qe po vjen po korruptohet edhe prap Hajnat edhe Kriminelat po e Dominojn Kosoven

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(0)
 3. Lule Mali thotë:

  Deri tash gjithë prokurort më parë të UNMIK-ut edhe të Eulexit, jo vetem që s`kanë bërë asgjë lidhur me kriminelët e vërtetë, por kanë bërë theater në ngritje të kallximeve penale ndaj disave sa per sy e faqe kanë marrur para dhe janë pasuruar, ndërsa prej xhavit halitit, Hashim Thaçit e kadri veselit ku me dijt se sa miljona kanë marrur për të mos ngritur ndjekje penale për krimiet e tyre te shumta sidomos në rrënimin e Kosovës dhe vrasjet, pasi që këta korruptojn tëg gjithë prokuroret e gjykatsit. Z.David nëse nuk burgosen, dënohen dhe nuk ju mirrret tërë pasuria e tyre e paligjshme ne emrin e tyre dhe ne emrin e shumë të tjerëve, për ti ikur pergjegjësisë,atëhere do të vërtetohet se i kanë korruptuar edhe prokuroret dhe gjykatësit e Gykates Speciale.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(0)
 4. Basri thotë:

  Do të keni përkrahjen maksimale të qytetarëve të Republikës së Kosovës.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(11) Nuk Pelqej(0)
 5. Zotri David Schwendiman te pergezojm per detyren e prokurorit (Kryeprokurorit)Special te kosoves sepse popullate shiptare te kosoves i duhet ni prokuror siq jeni ju sepse popullaten e pamprojtur askush nuk e respekton por po na shtypin sidomos keta te qeveris se kosoves qe e kan mar pushtetin me fuqi sepse keta hashim thaqin isa mustafen kadri Veselin Xhavit halitin por edhe Shum te tjer qe asnjerin prej ketyne hajdutave kriminelve nuk e ka zgjidhur populli shiptar por keta kan ardhur ne pushtet per me plaqkitun vjedhur mbytun popullaten shiptare por besojm qe do te jeni Shum te drejt dhe korekt sepse keta e meritojn ni burg mos te thojm te perjetshem sepse per kata lirija asht e keqe sepse keta edhe ne vende te tjera perendimore nuk kan pas sukses sepse kan qe hajdut vrases etj

  Përgjigjiuni
  Pelqej(12) Nuk Pelqej(0)
 6. aggo thotë:

  Esht I mirseardhur por pak si von

  Përgjigjiuni
  Pelqej(4) Nuk Pelqej(1)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...