Published On: 27 Qershor, 2016

Lajm i keq për djemtë, që i duan vajzat të virgjëra

“The Sun” ka publikuar së fundmi një studim, në të cilin tregon se vajzat që kanë patur më pak partnerë para martesës mund të përfundojnë në divorc.

Numri i partnerëve para martesës tregon edhe suksesin e një lidhje. Gratë që kanë fjetur me dy partnerë përpara se të martohen kanë më shumë gjasa të dështojnë në martesë sesa femrat që kanë pasur 3-9 partnerë.

Vitet e fundit kanë ndryshuar edhe shoqërinë, janë të pakta vajzat që martohen të virgjëra, vetëm 5% e tyre, ndërsa vetëm 22% e tyre kanë patur një partner seksual.

Ky studim tregon virgjëria për meshkujt nuk ka më rendësi, është i paktë numri i meshkujve që e kërkojnë këtë si kusht për tu martuar me një vajzë. Por, në Shqipëri dhe ndoshta edhe në disa vende të tjera, meshkujt e shikojnë si primare tek një femër, jo të gjithë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...