Published On: 14 Maj, 2016

Lajçi: Pjesët më të bukura të vendit ia kanë dhënë Malit të Zi

Nënkryetari i AAK-së, Ali Lajçi tha gjatë protestës së sotme të opozitës se pushteti i Isa Mustafës dhe Hashim Thaçit sa ishte në qeveri ia kanë dhënë Malit të Zi pjesët më strategjike të vendit përmes Demarkacionit.

Ai tha se Kadastra mund të dëshmojë se qytetarët e Republikës në ato zona kanë paguar taksa në komunën e Pejës, Deçanit dhe përreth.

 “Është një vendim i nënshkruar prej Qeverisë së Republikës së Kosovës, prej ministrisë së Punëve të Jashtme, këta synojnë këtë vijë kufitare e cila ka prekur pikat strategjike dhe i ka marrë pjesët më të bukura dhe ia ka dhënë Malit të Zi. Jo i themi dhe kjo nuk duhet të ndodh.Kemi kadastër të cilat dëshmojnë se qytetarët e Republikës në ato zona kanë paguar taksa në komunën e Pejës Deçanit dhe përreth”, tha Lajçi
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...