Published On: 6 Gusht, 2016

Lajçi i drejtohet kryeministrit: Do të mallkohesh që po ia fal Malit të Zi Zhlebin,Moknat e Çakorrin

Aktori i mirënjohur Çun Lajçi ka kritikuar Kryeministrin Isa Mustafa në lidhje me marrëveshjen e Demarkacionit me Malin e Zi.

Lajçi me anë të postimi në ‘Facebook’ ka shkruar se toka e Kosovës po i falen Malit të Zi.

Postimi i plot Lajçit:

Z.Kryeministër Isa Mustafa

Për shtatdhjetë vitet e mia mbaj mend ta kemi mallkue Ali Shukriun që ia dha Serbisë Preshevë-Medvegjë-Bujanovc.

Tani për 70 vitet e ardhshme do të mallkohesh Ti që po ia fal Malit Zi Zhlebin, Moknat e Çakorrin.

Çka do t’falim mbas 70 viteve dhe kush do të jetë ai faqezi si Ju të dy!

Por Aliu paska qenë pak ma i mirë se Ti, se bani tramp me shkijet e Leposaviqit e Zubin Potokut të cilëve sot e kësaj dite ua pamë sherrin.

Po Ti çka fitove ?

Spo flas fjalë t’mëdhaja pos po ta përkujtoj kangën…

” t’zezen tande me nji parë pishtole”

Tash ik ma shpejt e strehohu të Ali Shukriu!

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...