Published On: 23 Shkurt, 2016

Lahm: Janë dy ndeshje, edhe nëse humbim në Torino mund të kthehemi në Munih

  • Kapiteni i Bayern Munichut, Philipp Lahm, e ka paralajmëruar skuadrën e tij dhe Juventusin se çerekfinaleisti do të vendoset pas 180 minutash.

“Padyshim se ka kundërshtarë më të lehtë se Juventusi, sepse këto janë dy skuadra të nivelit të lartë evropian dhe është magjike të luash në këtë atmosferë”.

“Gjëja e madhe në Ligën e Kampionëve është se duhet të përballesh me kundërshtarë të vështirë. Jam i lumtur, sepse janë të kënaqur edhe tifozët që do ta shikojnë këtë ndeshje”.

“Të mos harrojmë se janë edhe 90 minuta të tjera që do të luhen në Munih në muajin e ardhshëm, pra nuk është një ndeshje e vetme. Duhet ta kemi këtë në mendje, është një duel prej 180 minutash, prandaj edhe nëse humbim këtu do të kemi shans për rikuperim dhe për të vazhduar tutje”, është shprehur Lahm.

Dy gjigantët evropianë do ta zhvillojnë ndeshjen e parë të 1/8 së finales të martën mbrëma në Torino.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...