Published On: 10 Maj, 2016

“Lagjja e Trimave”, Kumanova proteston në heshtje, Kuq e Zi (FOTO+VIDEO)

  • Ka filluar marshi përkujtimor i organizuar nga familjet e prekura nga konflikti i armatosur më 9 maj dhe 10 maj të vitit 2015 në Kumanovë, gjegjësisht në “Lagjen e Trimave”, në përkujtim të të rënëve dhe të burgosurve, raporton Portalb.mk.

Marshuesit protestojnë në heshtje, duke u “solidarizuar” me heshtjen e institucioneve për zbardhjen e rastit të “Kumanovës”.

Marshi sipas paralajmërimit do të përfundojë në hyrjen e qytetit të Kumanovës.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...