Published On: 3 Korrik, 2016

Labinot Xhoxhaj e fitoi meçin e parë në boksin profesionist

muhxhoxhaj
Labinot Xhoxhaj e fitoi meçin e parë në botën e boksit profesionist, mbrëmë në Nyrnberg të Gjermanisë.
Labinoti duke e grushtuar kundërshtarin e detyroi trajnerin që ta hedh peshqirin në dysheme. E grushtoi aq fuqishëm kundërshtarin, me shumë përvojë e profesionalizëm. Në raundin e dytë përfundoi gjithçka.
Promotori dhe trajneri si dhe ish kampioni i boksit Muharrem Gjocaj ishte që nga lufta e parë e Labinotit shumë i kënaqur. Gjithashtu Muharrem Gjocaj është edhe nënkryetar i Federatës së Boksit Profesionist të Kosovës, dhe kontributi i tij është i madh në të arriturat e kësaj federate.
Muharremi tregon se me Labinotin po shkojnë në rrugë të mbarë të boksit profesional. Labinot Xhoxhaj sukseset e tij në ring ua dedikon adhuruesve të tij, vendlindjes dhe mbarë popullit shqiptar.
Labinoti thotë: “Në momentin kur dalë në ring, ndjejë përgjegjësi të lartë, ngase aty nuk e përfaqësoj vetëm veten time dhe familjen, por e përfaqësoj kombin tim, andaj të gjitha energjitë i fokusoj që të dalë faqebardhë, ta nderoj kombin tim,… unë në ring dal si shqiptar, si bir i një kombi të lashtë europian”. Tregon për Shqiptari.eu Halit Nezaj, menaxher për media dhe marketing. SHQIPTARI.EU

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...