Published On: 5 Prill, 2016

“La Gazzeta” hedh bombën, a ka më të rëndësishme se Italia për De Biasin?

Antonio Conte vijon të mbetet një kandidatë potencial për të marrë drejtimin e Italisë. Pas zyrtarizimit të Contes, tashmë përmenden shumë emra, por gazetari italian Alberto Cerruti këmbëngul se strategu i Kombëtares sonë është njeriu i duhur.

“Nëse do të kërkonim një emër të sigurt arrijmë te Gianni De Biasi, që do të kushtonte më pak se Conte, ka moshën e duhur (59 vjeç) dhe mbi të gjitha një përvojë të madhe ndërkombëtare të fituar në drejtimin e Shqipërisë, të cilën e ka kualifikuar në Kampionatin Europian, një sipërmarrje historike”.

Me këto fjalë numri i sotëm i italianes La Gazzetta dello Sport risjell në vëmendje mundësinë që trajneri i kombëtares shqiptare të pasojë Antonio Conte-n në stolin e Italisë.

“Është e vërtetë që ka një kontratë që i përfundon në fundin e eliminatoreve të botërorit Rusi 2018, por falë një marrëveshjeje miqësore me presidentin Duka mund të lirohej menjëherë pas Europianit në rast thirrjeje nga një kombëtare e rëndësishme. E cila kombëtare është më e rëndësishme se Italia për të?”, mbyllet opinioni i gazetës italiane.”Albeu.com”

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...