Published On: 12 Maj, 2016

Ky që “ia ka vjedh me thasë” informatat Serbisë, a nuk po di me ia dredh qafën edhe LDK-së a!?

 • Kam frikë mos po përtrihet tepër kjo racë jezitësh te shqiptarët.
 • Sefedin Krasniqi

LDK qysh se ekziston, shpesh i kanë ra sysh të tjerët, madje deri në vrasje të më të mirëve. Ndërsa, LDK disa herë i ka ra sysh vetëvetit.
I vetmi subjekt politik që e ka luftuar deri në fund (vetëm me fjalë) Kryemisnistrin e vet- Bukoshin, por kurrë s’ka pasur guxim ta shkarkojë. Mendoni vetëm pak sa ka harxhu LDK-ja energji me Bukoshin për paratë e veta që ia besonte çdo muaj!!! Kjo është e vetmja parti që e zgjedh kryetarin pa qenë fare anëtar i saj. As PDK, si parti e krahut të vrasjeve (jo të luftës) nuk ka pranuar që ta zgjedh Veselin pa i shkërryer opingat sado pak.
Sa u përket këtyre të Zvicrës, pasi i kam miq në të dy anët, po flas pa dorëza. Të vetmin problem që e kanë është se nuk po mund të pajtohen që askush s’i pyet për asgjë dhe as nuk kanë nevojë për ta. Në të vërtetë, këta shërbejnë për të paguar ndonjë drekë dhe darkë kur të shkojnë në pushime verës dhe për t’ia paguar ndonjë jeziti biletën e aeroplanit kur të vje në Zvicër apo Gjermani etj. Salih Morinen nuk e njoh. Teuta është aty pa merita të vetat. Armendin (shpëtimtarin e LDK-së!) pikërisht këta të Zvicrës që e kanë ngrit me një gisht s’po mund ta ulin me pesë gishta.
Miq mos u mërzitni, se tash jau qet ujtë Kadri Veseli. Kanë me tu dhimtë. Asgjë s’iu ka bërë Thaçi, çka di Kadriu i ‘gazit të Parlamentit’ të bëj zi e terr. Ky që “ia ka vjedh me thasë” informatat Serbisë, a nuk po di me ia dredh qafën edhe LDK-së a!? Merre analizoja fjalorin. Tërë opusi i fjalorit të tij nuk i ka më shumë se 36 fjalë. Çdo e treta fillon ose mbaron me sintagmën “populli im” , “popullit tim”, nga populli im”.
Unë kam frikë vetëm mos po përtrihet tepër kjo racë jezitësh te shqiptarët.

 

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/hetim-i-ri-kunder-fatmir-limajt-dyshohet-per-vrasjen-e-dy-veprimtareve-te-ldk-se-ramiz-hoxha-dhe-selman-binishi/

http://www.shqiptari.eu/ekskluzive-tronditje-per-opinionin-elvis-pista-u-vra-me-urdher-te-zyrtareve-te-larte-te-pdk/

 

 
Displaying 2 Comments
Have Your Say
 1. Jupi thotë:

  Interessant Bujar ky Sefedin Zhilivoda ka bole taraku d flet bukur gjuhen e nenes Mehreme nenen e ka pas katilesh shqiptare i ka majt burat e zot me buk ne shpi e ti more Bujar nese e KI gjuhen e nanes tjeter apo te perzim qa met BA burr qe as me lexu nuk DIN une si kisha quajt jezit Po Pisa bin kurvar Idiot tradhtar e te poshter e nese sefa SE ka rru qa nuk besoj SE o i till ja rrofshi e mos u bo ma i menqur SE SA KI kapacitet nga Alush Zhilivoda

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)
 2. Bujari thotë:

  O zotëri, a nuk ke ti fjale shqipe por duhet domosdo të përdoresh fjalen e huaj aq të pakuptimtë, “jezit/jezitësh”…
  Kujdes,mos ne e ndotë gjuhën Shqipe kur nuk e njeh gjuhen e Nanes tënde…

  Përgjigjiuni
  Pelqej(5) Nuk Pelqej(3)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...