Published On: 19 Qershor, 2016

Ky pritet të jetë formacioni i Rumanisë

  • Rumania pritet të luaj me sistemin 4-2-3-1 në ndeshjen ndaj Kombëtares shqiptare

Tatarusanu do të jetë në portë, Sapunaru, Chiriches, Grigore dhe Matel në mbrojtje, në mesfushë do të radhiten Sanmartean, Hoban, ndërsa Popa, Nicolae Stanciu dhe Bogdan Stancu do të mbështesin në sulm Florin Andone.

Ndaj Shqipërisë, Rumania kërkon të kontrollojë lojën për të marrë në dorë frenat e ndeshjes dhe sipas mediave vendase, kjo është arsyeja se përse trajneri Anghel Iordanescu do të hedhë në fushë një formacion më agresiv se ai i ndeshjes së dytë me Zvicrën.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...