Published On: 3 Shkurt, 2016

Ky fryt largon yndyrën në gjak (Foto)

Niveli i lartë i yndyrës shpesh herë është një problem shqetësues. Tek njeriu shtresa e yndyrës dallohet, pasi krijon disa shtresa të verdha në formë pllakash në kapakët e sipërm të syve, por edhe në pjesë të tjera të trupit.

Kur sëmundja përparohet vërehet edhe trashja e enëve të gjakut, arteroskleroza, e për këtë në fakt ndikojnë edhe disa faktorë të tjerë si duhani, alkooli dhe nikotina. Si pasojë shfaqen sëmundjet kardiovaskulare, që janë shkaktari kryesor i vdekjeve në botë.

Studimet më të fundit lidhur më këtë problem sugjerojnë që në rast se një person vuan nga niveli i lartë i yndyrës në gjak të përdoret ky ilaç natyral.

Bëhet fjalë për fikun e thatë dhe uthullën e mollës. Ky kombinim është mjaft kurativ dhe këshillohet të pihet në mëngjes.

figs-wallpaper

Ja si ta përgatisni

Merrni tre fiq të thatë dhe i shponi mirë me diçka të mprehtë, e më pas i hidhni në kavanoz ku keni hedhur 2 dcl uthull molle. Le të qëndrojë gjatë natës, në mëngjes e pini dhe hani fikun. Mbetjen tjetër të uthullës mos e hidhni, sepse mbrëmjen tjetër hidhni dhe tre fiq të tjerë. Ata 2 dcl uthull e përdorni për 7 ditë. Ditën e tetë hidhni uthull të re dhe e përdorni trajtimin edhe për një javë. Shërimi zgjat 14 ditë./parrotlla.net

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...