Published On: 14 Korrik, 2016

Ky është tetovari që e përgatiti Kupën e Botës

Është edhe një lajm që na gëzon për sukseset e bashkatdhetarëve tanë.

Kur e gjithë bota i kishte sytë nga ndeshja finale e Kupës së Botës ndërmjet Gjermanisë dhe Argjentinës me , pakkujt i ka shkuar mendja se ku është punuar kjo Kupë, të cilën e kanë dëshiruar të gjitha ekipet pjesëmarrëse.

Nga FIFA për këtë u kontraktua firma “Silbag AG” nga Lucerni, e specializuar për pastrim të arit dhe metaleve. Në këtë firmë punon edhe Amir Abduli nga Përshefci, të cilit nga punëdhënësi iu besua që të bëjë pastrimin e trofeut të kupës botërore.

Kjo foto që po e shihni, është bërë në momentet kur janë kryer punimet në të. /Dialog Plus/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...