Published On: 15 Gusht, 2016

Ky është shqiptari nga Maqedonia i arrestuar në Tiranë, pjesë e luftëtarëve të ISIS (Foto)

Policia e Tiranës arrestoi një ditë më parë një 46-vjeçar nga Maqedonia.

Shtetasi Imerli Avmeti ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet maqedonase, pasi akuzohej si pjesëtar i ISIS.

Avmeti do të dalë nesër para Gjykatës së Krimeve të Rënda për tu njohur me masën e sigurisë dhe kërkesës për ekstradim.

Ai u arrestua dje në Tiranë nga njësia anti-terror, pas shpalljes në kërkim ndërkombëtar nga drejtësia maqedonase. Autoritetet e vendit fqinj lëshuan një urdhër arresti ndërkombëtar në datën në 13 gusht, ndërsa një ditë më pas, 14 gusht, Avmeti u prangos nga policia shqiptare.

Imerli Avmeti pritet të ekstradohet në Maqedoni ku edhe do të përballet me akuzat që e lidhin atë me Shtetin Islamik (ISIS).

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...