Published On: 28 Janar, 2016

Ky është portieri që kërkohet nga 10 skuadra të mëdha evropiane

  • Mattia Perin është duke e luajtur sezonin e fundit në skuadrën e tij aktuale Genoa.

Reprezentuesi italian pritet të largohet nga Genoa gjatë afatit kalimtar të verës, pasi për të interesim kanë shprehur shumë skuadra të njohura evropiane.

Menaxheri i portierit së fundmi ka folur për interesimin e Manchester Unitedit për italianin dhe ka thënë se nuk befasohet nëse ndodh një transferim i tillë

“Nuk befasohem nëse Perin përfundoi tek United. ‘Djajtë e Kuq’, janë të etur për një portierë të talentuar si Perin”, deklaroi Matteo Roggi.

Perin llogaritet si e ardhmja e Italisë dhe pasardhësi më i denjët i Buffonit, ndërsa vlera e tij është rreth 20 milionë euro.

Sipas medieve italiane, Perin është duke u kërkuar nga 10 skuadra të mëdha evropiane si Inter,Roma, Juventus, Fiorentina, Bayern Munich, Borussia Dortmund, PSG, Manchester United, Liverpool dhe Arsenal.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...