Published On: 27 Maj, 2017

Ky është politikani kosovar që po agjëron Ramazanin

Presidenti i AKR-së, Behgjet Pacolli ka uruar gjithë besimtarët myslimanë me rastin e fillimit të muajit të Ramazanit.

Ai në urimin e tij ka lë të kuptohet se është duke agjëruar muajin e shenjtë të Ramazanit, transmeton Magazina.al

Ky është urimi i Pacollit:

Të dashur vëllezër e motra shqiptarë, të besimit myslimanë.Nga thellësia zemrës sime, ua uroj një agjërim sa më të lehtë, në muajin e shënjtë të Ramazanit. Për mua dhe shumë myslimanë të tjerë, Ramazani është muaji më i bukur, muaj që lehtëson shpirtin, hapë zëmrat tona dhe shtonë mirësinë tonë ndaj të tjerëve. Perëndia na pranoftë agjërimin.

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...