Published On: 11 Gusht, 2017

Ky është personi që mund të nisë Luftën e Tretë Botërore (FOTO)

Tensionet mes SHBA-së dhe Koresë së Veriut janë në pikën më kritike, në një kohë kur të dyja vendet kërcënojnë me luftë.

 Por, ekziston një person që mund të jetë më i rrezikshëm nga sa duket.

Ai shfaqet gjithmonë duke buzëqeshur dhe duke bërë shaka me vartësit, por është më i rrezikshëm nga sa tregon pamja e tij e jashtme.

Gjenerali Kim Rak-gyom është “hija” e diktatorit koreano-verior Kim Jong Un, shkruan “Daily Mail”.

Sipas tabloidit britanik, ai është shefi i komandës raketore të Koresë së Veriut dhe besohet të jetë përgjegjësi për lëshimin e raketave balistike, vetëm duke shtypur “butonin”.

Që prej vitit 2012, Gjenerali Kim Rak-gyom drejton komandën raketore dhe gjithmonë shfaqet prapa krahëve të Kim Jong Un gjatë testimit të raketave balistike.

Deklaratën e Presidentit Trump që kërcënoi Korenë Veriore me “zjarr dhe tërbim”, Kim Rak-gyom e cilësoi si të pakuptimtë, përcjell tvklan.al.

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...