Published On: 10 Shkurt, 2016

Ky është pasardhësi i Roberto Mancinit te Interi

  • Trajneri i Atletico Madridit, Diego Simeone, është ai që e udhëheq listën e ngushtë të Interit për ta zëvendësuar Roberto Mancinin.

Nerazzurrët i kanë vënë një objektiv trajnerit aktual dhe nëse ai nuk arrin Ligën e Kampionëve, nuk do të jetë më trajner i skuadrës.

Tuttosport shkruan sot se ish futbollisti i Interit, Diego Simeone mund ta zëvendësoj atë.

Trajneri argjentinas është treguar i suksesshëm pasi ka arritur të fitojë titullin dhe ta dërgojë skuadrone tij Atletico Madrid në finalen e Ligës së Kampionëve.

Alternativat tjera janë Frank de Boer i Ajaxit dhe Roberto Martinez i Evertonit.

Në Itali me kujdes janë duke u vëzhguar Vincenzo Montella dhe Eusebio Di Francesco.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...