Published On: 11 Janar, 2016
Bota |

Ky është momenti kur ISIS sulmon një qendër tregtare në Bagdad (Video)

Militantët e Shtetit Islamik kanë sulmuar një qendër tregtare në pjesën lindore të Bagdadit, duke lënë të vrarë të paktën 17 persona dhe duke e shndërruar lagjen e banueshme në një zonë lufte urbane e cila u mbulua nga helikopterët dhe snajperët që ishin pozicionuar nëpër kulme të shtëpive, raporton New York Times.
Gjatë një beteje që vazhdoi për gati dy orë, zyrtarët fillimisht kishin frikë se kriza e pengjeve ishte në proces e sipër. Por, kur mbaroi beteja, ata thanë së shumica e personave që kanë vdekur janë si pasojë e një makine bombë dhe dy kamikazëve që hodhën veten në ajër në hyrje të qendrës tregtare, transmeton Telegrafi.

Një zyrtar i sigurimit irakian, ka deklaruar se sulmuesit lanë të vrarë të paktën 17 persona, duke përfshirë pesë anëtarë të forcave të sigurisë dhe gati 40 tjerë që kanë mbetur të plagosur.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...