Published On: 31 Mars, 2016

Ky është meçi i paparë ndonjëherë në historikun e garave evropiane (Video)

 

Ky është meçi i paparë ndonjëherë në historikun e garave evropiane në karate-shotokan, i kampionit deri më tash të vetëm europian në historikun e këtyre garave në kategorine absolute, Afrim Latifit nga Prishtina, i cili perfaqësonte shtetin shqiptar, dhe ngjyrat kuq-zi kundër kampionit botëror Alexander Gerunov world champion.
Afrimi tash jeton dhe punon në New York, SHBA. Ai thotë se këtë luftë e do më së shumti, këtu tregohet shpirti luftarak i sportistit, sidomos kur në fillim të luftes je duke humbur, pastaj udhëheq dhe në sekondat e fundit kundërshtari t’i merr 6 pikë, si do ta kthesh atë luftë tash në fitore, ku ta marrësh vullnetin për fitore?

Shikoni me shumë kënaqësi, si e arriti këtë Afrim Latifi, kampioni i vetëm i deritanishëm evropian shqiptarë, duke arritur ta valojë së pari herë flamurin kuq e zi në historikun e këtyre garave zyrtare. SHQIPTARI.EU

 

 

finale super 8 zagrebAlexander Gerunov world championKete lufte e dua me se shumti, ketu tregohet shpirti luftarak, qka dmth kur ne fillim te luftes je duke humbur, pastaj udheheq dhe ne secondat e fundit kundershatri ti merr 6 pike, si do ta kthesh at lufte tash,ku ta marresh vullnetin per fitore? PO do sene bre njeri jane veq prej Allahut ja ti jep ja sti jep, kqyre pra qysh nxirret lufta ne secondat e fundit !!

Posted by Afrim Latifi Karate Champion-Albania on 2013-07-13

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...