Published On: 7 Mars, 2016

Ky është kulmi!!!

Fahri Xharra

Ky hoxhë, ky apo ai hoxhë se u bënë shumë pretendojnë se i dinë të gjitha. Pretendojnë të shndërrohen në njëfarë “prijësi” fetar apo i cili mban edhe hierarkinë e mendimit fetar, e mbase ëndërron edhe “kalifatin” e Kosovës.

Por jo nuk është qëllimi përfundimtar!
“Feja e shqiptarisë është shqiptaria”, shprehja universale e rilindësit, Pashko Vasa është një budallallëk, thotë hoxha nga Prizreni. Ai është tallur, ka përqeshur dhe ofenduar Vasën në refleksionin e tij sa i përket fesë dhe kombit. “Feja apo kombi është përpara”, hoxha thotë se është “autobusi”. Kombet janë shumë të vonshëm thotë ai, e për këtë arsye shprehja nuk qëndron dhe ajo është një budallallëk.
Hoxha nga Prizreni, Irfan Salihu është bërë i njohur nga publiku për deklaratat e vazhdueshme ofenduese ndaj kombit dhe popullit shqiptar. Para dy muajsh ai ofendoi femrat shqiptare duke i quajtur ato thjesht k…a…. Heshtje qeveritare, heshtje publike! Ky hoxhë, ky apo ai hoxhë se u bënë shumë pretendojnë se i dinë të gjitha. Pretendojnë të shndërrohen në njëfarë “prijësi” fetar apo i cili mban edhe hierarkinë e mendimit fetar, e mbase ëndërron edhe “kalifatin” e Kosovës. Por, jo nuk është qëllimi përfundimtar!
“Nuk kanë të ndalur fyerjet e Milazim Krasniqit ndaj vlerave tona të kombit. Pos aferës dhe rrëmujës që ka krijuar në Universitetin e Prishtinës, tani më është përqendruar me të gjitha forcat t’i përdhos dhe t’i përbaltë figurat ma madhështore të kombit që përmes tyre sendërtoi trupin e vet si popull. Milazim Krasniqi përmes kësaj videoje që po ju prezantojmë pozicionohej hapur në anën e ish pushtuesve osman nga, e cila poezitë e Çajupit të madh i quan idiotiste dhe e përsërit disa herë se Anton Zako Çajupi është “idiot” që përmes poezisë së tij e luftoj pushtuesin pesë shekullor. Ky njeri me deklaratat e veta ma po shihet se është i shtyrë nga pikëpamja ideologjike e tij të hapë plagë të reja mbi vlerat tona duke i minimizuar dhe duke e çmuar atë të pushtuesve, nga e cila vetvetiu rrjedh pyetja se ku janë ata student?

Ku janë ata profesor?

Ku janë ata intelektual dhe ky brez qe lejon një bir otomani , një vehabist, një ekstremist fetar me apetite islamike ta terrorizoj epokën e Rilindjes sonë kombëtare të letërsisë, që pjesë e saj është edhe i madhoi Anton Zako Çajupi. “Heshtje qeveritare, heshtje e akademikëve!
“Ai ka ofenduar shqiptarizmin dhe tërë popujt e botës duke thënë se: Nënë Tereza e ka vendin në ferr, ku të lumturën – Nobelisten Nënën Terezë, Gonxhe Bojaxhiun e quan prostitutë, cila ka ndërruar shumë meshkuj dhe ka ngrënë e ka pirë pa para”, thuhej në shtyp “Nuk e duan skulpturën e atdhetarit Idriz Seferi, “sepse është katolik”, kështu thotë skulptori i kësaj vepre e cila u shkatërrua nga banorët e fshatit Muçibabë të komunës së Gjilanit. Ndonëse e gdhendur për rreth dy javë nga skulptori shqiptar i cili jeton dhe vepron tash sa kohë në Itali, Hevzi Nuhiu, ajo nuk ka pasur “jetëgjatësi”.
Dhe e keqja kur nuk ndalet ,atëherë fillon stërkeqa e cila edhe nëse mundohemi ta ndalim , s`ka të ndalur . Mjerë ata që heshtën me vite , pa bërë asnjë hap më shumë kundër këtyre shëmtirave të kombit.
Dhe ,në ditët sublime të kombit shqiptar në Kosovë ditët e 5, 6, 7 Marsit, arrihet kulmi i tradhtisë kombëtare:
“Kush shkon te varret e Adem Jasharit apo Ibrahim Rugovës, dhe thotë lavdi dëshmorëve, ai del nga feja e Allahut, sepse në Islam vetëm Allahut i thuhet lavdi, ndërsa për Ademin thuhet inshalla e bën Allahu shehid, pra mos u merrni me përralla enveristash dhe titistash”, ka thënë Mazllami, Hoxha nga Prizreni Mazllam Mazllami.
Në shërbim të kujt janë këto mbetje osmane?
– Në shërbim të porositur të qarqeve më antishqiptare për zhvlerësimin e çdo gjëje të mbarë të kombit.
Gjakovë, 07.03.16
Videoja ku flet hoxha: http://www.shqiptari.eu/cmenduaria-e-nje-hoxhe-dilni-nga-rruga-e-zotit-nese-thoni-lavdi-jashareve-apo-rugoves-video/

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Superthiu thotë:

    Hoxha eshte musliman, dhe ai e ka 100% mire ne baze te islamit. Tjeter eshte qe lloji i hipokrititi sikur fahri al xharra, i cili nuk e kupton qe muslimani nuk kamkomb, dmth muslimani nui eshte SHQIPTAR. fahri al xharra eshte otoman edhe mneturine otomanike , sepse edhe nenvitin 2016 e mban emrin otomanik, e kendej shet pallavra per hoxhen i cili betem e zbaton fene e vet islamike, ashtu qysh e lyp feja islamike.

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...