Published On: 21 Shtator, 2016

Ky është klubi më i mirë në botë (Foto)

Euro Club Index ka publikuar ranglistën e klubeve më të mira në botë

Real Madridi është klubi më i mirë në botë me 4413 pikë të tubuara, sipas ranglistës së publikuar nga  Euro Club Index, përcjell Express.

Pas Realit Top 10 kompletohet nga këto skuadra: Barcelona (4408), Bayern Munich (4144), Atletico Madrid (3977), PSG (3773), Juventus (3742), Man City (3522), Dortmund (3511), Arsenal (3365) dhe Benfica (3329).

Kampioni i Shqipërisë, Skënderbeu renditen në vendin e 387 me 1367 pikë, Kukësi është 457 me 1160 pikë, derisa Tirana është 486 me 1073 pikë. Ndërsa, klubet e Kosovës nuk janë futur në këtë ranglistë. /Express/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...