Published On: 13 Maj, 2016

Ky është grupi ku Kosova do të luajë në kualifikimet e Botërorit 2018 (Foto)

Kosova zyrtarisht anëtare e FIFA-s

Tashmë që Kosova është pranuar si anëtare e FIFA-s është bërë i ditur edhe grupi ku Kombëtarja e Kosovës do të garojë për kualifikimet e Kampionati Botëror Rusi 2018.

 Sipas marrëveshjes paraprake, portali Albeu mëson se Kosova do të jetë në një grup me Kroacinë, Turqinë, Islandën, Finlandën dhe Ukrainën, përkatësisht në Grupin I.

Suksese Kosovës gjatë kualifikimeve.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...