Published On: 23 Korrik, 2016

Ky është futbollisti që tragjikisht humbi motrën në sulmet e Munihut (Foto)

Ngjarja tragjike e ndodhur dje në Munih të Gjermanisë, ka prekur gjithë botën mbarë, ku la të vdekur 10 persona, tre prej tyre të cilët ishin shqiptarë. Në mesin e tyre fatkeqësisht ishte edhe motra e futbollistit të talentuar, Arbnor Segashi, Armela e cila humbi jetën në këtë sulm tragjik.

Humbjen e saj padyshim që më së vështiri do ta përjetojnë familjarët e saj, të cilët do ta kenë shumë vështirë të pajtohen me mos prezencën e saj në këtë botë.

Vëlla i saj, futbollisti i njohur Arbnor Segashi është një futbollist i talentuar i cili luan për Ligën e katërt të Gjermanisë. Talentin e tij e kanë vrenjtur edhe shumë skuadra tjera, derisa ofertë ka pasur edhe nga klubi me traditë në futbollin kosovar, Trepça.

“ Ka dy vite që jam në kontakt me babin i tij, Smajli. Emin Ajvazi, më ka propozuar dhe më ka njoftuar me talentin e Arbnorit. Ka dy vite të plota që jemi duke e përcjellë këtë futbollist. Madje ai ka pasur në plan që në këtë kohë t’i bashkëngjitet ekipit të Trepçës. Pas kësaj tragjedie nuk di se çfarë do të ndodh. Ky akt terrori, është krim mbi njerizimin e pafajshëm.

Shprehi ngushëllimet dhe përkrahjen time,për familjen Segashi e cila në mënyrë tragjike humbën vajzën e tyre. Arbonrit i duhet forcë për ta përballuar këtë dhimbje të madhe”, ka thënë drejtori sportiv i Trepçës, Fiadim Haxhiu, për Teleskopi.net.

Për shërbimet e futbollistit, Segashi, kanë shprehur edhe dy skuadra nga futbolli i Shqipërisë./ Teleskopi.net /
dyshjaaa

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...