Published On: 5 Janar, 2016

Ky është formacioni më i mirë i Realit i blerë me pak para (Foto)

Real Madrid njihet si klubi që shpenzon më së shumti para për blerjen e lojtarëve, por këtij klubi mbretëror i kanë ndezur disa lojtarë që janë blerë shumë lirë ose kanë ardhur falas.

Nuk janë lojtarë që janë paguar afërsisht 100 milionë euro si Cristiano Ronaldo, Gareth Bale apo James Rodriguez, por të paguar më pak dhe që kanë lënë gjurmë në klubi mbretëror.

Nuk janë as si ‘Galaktikët’ Luis Figo, Zinedine Zidane, David Beckham dhe Ronaldo që erdhën për shuma rekord të asaj kohe, transmeton Telegrafi.

Më poshtë mund ta gjeni formacionin më të mirë të Real Madridit në vitet e fundit të blerë nën 10 milionë funte.

Diego Lopez (2.45 milionë funte)

Diego Lopez që është tanimë portieri i Milanit, erdhi te Real Madrid pas eksperiencave të kaluara të Villarreal dhe Sevilla.

Ai u bë portieri startues i Jose Mourinhos në kohën kur skuadra e fitoi titullin e kampionit.

Michel Salgado (4.2 milionë funte)

Mbrojtësi i djathtë erdhi për një shumë të vogël nga Celta Vigo duket u bërë një lojtarë shumë i rëndësishëm. Ai luajti 10 vite dhe zhvilloi 250 ndeshje me fanellën e bardhë.

Fabio Cannavaro (4.9 milionë funte)

Njëri prej qendërmbrojtësve më të mirë në botë kishte kaluar te Real Madridi për një shumë prej më pak se 5 milionë funte.
Ai e fitoi edhe ‘Topin e Artë’ sa ishte pjesë e Real Madridit.

Fernando Hierro (700 mijë funte)

Kapiteni legjendar i Real Madridit erdhi nga Real Valladolid për një shumë më pak se një milionë funte.
Ai zhvilloi 700 ndeshje duke fituar pesë tituj kampioni dhe tre Liga të Kampionëve.

Marcelo ( 4.55 milionë funte)

Mbrojtësi i majtë që është ende pjesë e Real Madridit ishte blerë për një shumë prej më pak se 5 milionë.

Ai i ka fituar të gjitha me Realin, ndërsa çmimi i tij tashmë është 30 milionë euro.

Casemiro (4.2 milionë funte)

Mesfushori defenziv arriti në vitin 2013, por u huazua drejt Portos ku u paraqit mjaftë mirë.

Ai tashmë është kthyer dhe shumë shpesh luan edhe si statues.

Clarence Seedorf (6.2 milionë funte)

Mesfushori holandez u ble nga Sampdoria për një shumë prej mbi 6 milionë funte.
Holandezi luajti katër vite shumë të mira te Reali për tu shitur te Interi. Ai fitoi La Ligan dhe Ligën e Kampionëve me mbretërit.

Fernando Redondo (2.45 milionë funte)

Argjentinasi erdhi nga Tenerife dhe zhvilloi gjashtë sezone. Ai zhvilloi mbi 200 ndeshje dhe më pas u shit të Milani për një shumë të madhe.

Steve McManaman (falas)

Ai erdhi nga Liverpooli te Real Madrid në vitin 1999 si transferim i lirë.
Ai fitoi dy La Liga dhe dy tituj të Ligës së Kampionëve.

Santiago Solari (2.45 milionë funte)

Mëngjarashi argjentinas erdhi nga Atletico Madridi dhe ishte ndër më të mirët në kohën kur Real Madridi e fitoi titullin në vitin 2002.

Fernando Morientes (I lirë)
Sulmuesi spanjoll erdhi nga Real Zaragoza si transferim i lirë duke u kthyer në njëri prej sulmuesve më të mirë madrilen.

Ai shënoi 72 gola në 182 ndeshje për Los Blanocs. U shit te Liveropooli për një shumë prej 6.48 milionë funte.

real madrid 11

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...