Published On: 27 Shkurt, 2016

Ky është formacioni i super lojtarëve të zbuluar nga Van Gaal (Foto)

  • Trajneri holandez Louis Van Gaal është bërë një objekt i kritikave në Angli pas rezultateve zhgënjyese me Manchester United.

Por holandezi gjithnjë është njohur për punën e tij të madhe që ka bërë me lojtarët e rinj si dhe zbulimin e yjeve të futbollit.

Van Gaal ka punuar në klube të mëdha si Ajax, Barcelonë, Bayern Munich dhe tanimë në Manchester United.
Puyol, Badstuber dhe David Alaba.

Mesfusha është e ëndrrave, me Toni Kroosin që nuk kishte vend te Bayerni dhe me Van Gaalin u bë një top lojtar, ndërsa aty kanë vend edhe magjistarët, Xavi, Iniesta e Seedorf.

Prapa sulmit është ‘bomberi’, Thomas Muller, ndërsa si pykë është sulmuesi legjendar holandez Patrick Kluivert.

Me këtë formacion, Van Gaal do të përballej pa problem edhe me Barcelonën e Luis Enriques. /Telegrafi/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...