Published On: 1 Gusht, 2017

Ky është ‘burri i parë që bëhet nënë’ (Foto)

Një transgjinor amerikan është ndoshta një nga njerëzit më të lumtur mbi Tokë, pas  lindjes së fëmijës së tij të parë biologjik këtë muaj.

34 vjeçari Tristan Reese lindi një djalë, edhe pse e filloi terapinë me hormoneve një dekadë më parë .

Pasi përjetoi përkeqësimin e gjendjes së shtatëzanisë  vitin e kaluar, ai dhe burri i tij , Biff Chaploë mirëpritën në jetë fëmijën e tyre të parë biologjik .

Djaloshi i quajtur Leo , është fëmija i parë në botë që lind nga një prind transvestit.
Ai ndërpreu marrjen e hormoneve në mënyrë që të mbetej shtatzënë dhe ka qënë gjatë gjithë kohës nën mbikëqyrjen e mjekut

Çifti është tashmë babai i dy fëmijëve të adoptuar, Riley dhe Hailey.

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...