Published On: 23 Mars, 2016

Ky është 19-vjeçari më me fat në botë, i shpëtoi 3 sulmeve terroriste (Foto)

  • Ky është 19-vjeçari nga SHBA, Mason Wells, që konsiderohet njeriu më me fat në botë pasi i mbijetoi për të tretën herë sulmeve terroriste.

Hera tretë ka qenë ditën e djeshme, pasi Mason ndodhej në aeroportin e Brukselit në momentin e shpërthimit të bombave. Ai shpëtoi fatmirësisht me disa plagë të lehta. Aktualisht, ai është nën kujdesin e mjekëve në një spital në Belgjikë.

Hera e dytë ka qenë më 13 nëntor, datë kur ndodhën sulmet e Parisit dhe 19-vjecari ishte pikërisht në kryeqytetin francez si një misionar i kishës mormone. Dhe hera e parë ka qenë shumë pranë vendit ku kishte shpërthyer bomba edhe në Maratonën e Bostonit.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...