Published On: 9 Shtator, 2016

Ky djali këtu i ka pirë nga 10 kanaçe CocaCola në ditë. Por shikoni se çka i ka ndodhur pas një muaji!

Është thënë shumë dhe vazhdon të thuhet edhe sot në lidhje me rreziqet e konsumimit të tepërt të sheqerit, madje ka edhe shumë kritika ndaj markave si Coca-Cola dhe Pepsi për luajtjen e një roli në zhvillimin e sëmundjeve, shkruan Gazeta Blic.

Por shumë shpesh, këto kritika nuk janë mbështetur me të vërtetë në veprim: sot këto pije po prodhohen edhe më shumë, nëse gjithçka, ka shenja kërkuese në rritje për to.

 George Prior, nga Los Anxhelosi, vendosi të filloi fushatën e tij kundër përdorimit të tepër të sheqerit. Ai kreu një eksperiment që tregonte se çfarë mund të bënte kockë e vogël sheqeri në trupin tonë. / © GazetaBlic.com /

Eksperimenti i tij përfshinte pirjen e dhjetë kanaçeve në ditë me Coca-Cola, për një muaj rresht.

01-cocacola

Rezultati ishte drastik: Pesha Trupore e George, thjeshtë ishte ngritur në qiell.

595005-320-1452602701-2-102-cc03-cccc-04

 Ja si dukej ai në fund të muajit:

03-cocacola

Kam dashur t’ia kujtojë të gjithëve se sa sheqer në ditë pinë ata, dhe çfarë ndikimi të dëmshëm ka ai në shëndetin e tyre,” tha George.

04-cocacola

Këtu i keni sasitë e sheqerit (matur në kube) në pije të ndryshme të buta, për informimin tuaj i  sjellë Gazeta Blic:

orange594855-650-1452603901-eng2_cart2594805-650-1452603901-eng2_cart3594705-650-1452603901-eng2_cart4

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...