Published On: 13 Prill, 2016

Kuzhinieri gatuan pasi fshin të pasmet me duar: E bëj për arsye kulturore

Një kuzhinier, që e përgatiste ushqimin pasi fshinte të pasmet me duart, për shkak se nuk përdorte letër higjienike për shkaqe kulturore, ka dalë përpara gjykatës.

Inspektorët i gjetën Mahbub Chowdhury, 46 vjeç, një shishe bosh në kuzhinë, e mbushur me gjurmë fekalesh.

46-vjeçari ka një restorant në Angli.

Ai tha se e mbushte shishen me ujë nga cezma e kuzhinës dhe e përdorte për të fshirë të pasmet pasi vizitonte tualetin.

Ai është shpallur fajtor për dhjetë akuza si thyerje e rregullave të higjienës për ushqimet.

Dënimi do jepet më vonë.

Inspektorët thanë se gjetën kushte shumë të rënda higjiene në restorantin e tij.

Disa shishe kishin gjurmë gishtërinjsh kafe.

Këto gjurmë ishin fekale.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...