Published On: 21 Shkurt, 2016

“Kuvendi nuk do të mbajë më seanca në sallën alternative”

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka deklaruar se pozita më nuk do të tërhiqet për t’i mbajtur seancat lart në sallën alternative, sepse 90 deputetë nuk mund t’i dorëzohen dhunës, gazit lotsjellës dhe tekeve të një grupi të opozitës.
Ai para gazetarëve në Stantërg, ka thënë se gazi, dhuna dhe pengesat në parlament nuk janë argument që duhet ofruar qytetarëve të Kosovës, bashkësisë ndërkombëtare dhe perspektivës së vendit.

Sipas tij, askush më nuk do të mbaj seanca lartë në sallën alternative.

“Unë mendoj se skenari i tillë nuk duhet të vazhdojë, por Kuvendi duhet të punojë, dhe Kuvendi duhet të punojë në atë sallë ku ka punuar dje, askush më nuk do të tërhiqet që të shkojë lart, sepse 90 deputetë nuk mund t’i dorëzohen dhunës, gazit lotsjellës dhe tekeve të një grupi të opozitës”, ka thënë ai.

Ai këto komente i bëri pas shënimit të 27 Vjetorit të grevës së minatorëve të Trepçës në Stantërg të Mitrovicës.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...