Published On: 6 Maj, 2016

Kuvendi i Punës së LDK-së, brenda këtij muaji

  • Lidhja Demokratike e Kosovës është duke u bërë gati për Konventën e Punës së partisë e cila do të mbahet brenda këtij muaji, njofton zyra për media e kësaj partie.

Përveç kësaj, kryetari i LDK’së, Isa Mustafa, në mbledhjen që mbajti sot Kryesia e partisë, njoftoi ata për të arriturat e fundit të Qeverisë që ai udhëheq.

“Kryetari i LDK’së, njëherësh kryeministër i Kosovës, Isa Mustafa, njoftoi Kryesinë e LDK-së për zhvillimet e fundit në vend, për procesin e liberalizimit të vizave, dhe  përkrahjen e madhe dhe thelbësore të Partisë Popullore Evropiane, EPP, në këtë proces”, thuhet në komunikatën e LDK’së.

Kryesia e LDK’së e vlerësoi punën e kryeministrit Mustafa dhe të Qeverisë së Republikës së Kosovës, për realizimin e programit qeverisës, përfundon njoftimi.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...