Published On: 28 Prill, 2016

Kuvendi i Kosovës dhe ai i Shqipërisë kanë fatin e njejtë pa opozitë

Sot Kuvendi i Kosovës mbajti seancën parlamentare, por në këtë seancë mungojë opozita si shenjë kundërshtimi ndaj Qeverisë antikushtetuese siç e cilësojnë ata dhe marrëveshjeve të dëmshme për Kosovën –  ajo e Asociacionit të Komunave dhe demarkacioni me Malin e Zi.

Nuk ishte vetëm Kuvendi i Kosovës që ulëset e opozitës mbetën të zbrazura, një gjë të tillë u pa edhe në Kuvendin e Shqipërisë.

Edhe Partia Demokratike e Shqipërisë e bojkotoi seancën e sotme parlamentare si rrjedhojë e ndëshkimit të Sali Berishës me 10 ditë përjashtim nga Kuvendi, pas thirrjes së tij ndaj popullit për t’u armatosur, transmeton Indeksonline.

Si në Kosovë ashtu edhe në Shqipëri nuk pati debat dhe sherre gjatë seancave, pasi që të zhurmshmit munguan.

Pra, shumë herë u dëshmua se populli i Kosovës dhe ai i Shqipërisë janë si vëllezër e motra, pasi që i shumë shpesh ndodh që të përsëriten veprimet e njëjta.

Qetësia, dashuria dhe mungesa e opozitave në Kuvendet shqiptare do të vazhdoj edhe për një kohë. /Indeksonline/

Kuvendi i Kosovës sot (e enjte) pa opozitën

Image
Image

Kuvendi i Shqipërisë sot (e enjte) pa opozitën

Image
Image
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...