Published On: 11 Korrik, 2016

Kuvendi e shpalli 5 Shtatorin “Ditë të Bamirësisë-Nëna Terezë”

 
Kuvendi i Kosovës me 6 vota për, pa asnjë votë kundër dhe pa abstenim miratoi vendimin që e shpall 5 Shtatorin “Ditë të Bamirësisë-Nëna Terezë”, me rastin e shentërimit të saj.
Grupet parlamentare të Kuvendit të Kosovës i dhanë mbështetje unanime nismës që Pesë Shtatore të jetë “Dita e Bamirësisë-Nëna Terezë”, raporton Koha.net. Në këtë ditë pritet që të shpallet nga selia e shenjtë shenjtërimi i Nënës Terezë.
Kjo ditë do të jetë tradicionalisht ditë e solidaritetit dhe e bamirësisë ndër ne. SHQIPTARI.EU

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...