Published On: 17 Qershor, 2016

Kuvendi e miratoi me 84 vota vazhdimin e mandatit misionit të EULEX-it

Pas një debati me tone kritike, të deputetëve të Kuvendit të Kosovës, për vazhdimin e mandatit të EULEX-it në vendin tonë, me 84 vota në favor të vazhdimit, dhe 6 kundër dhe 1 që nuk u deklarua u miratua vendimi i qeverisë që ky mision të veprojë në Kosovë edhe për dy vjet.

Shumica e deputetëve në diskutimin e tyre, edhe ata që miratonin vazhdimin e misionit, edhe ata që ishin kundër, theksuan dështimet në të kaluarën të këtij misioni dhe kërkuan që ai të përmbushë misionin për të cilin vjen në kosovë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...