Published On: 17 Janar, 2016

Kushtet tepër të këqija në familjen Gela

Familja Gela në fshatin Mihaliq të Vushtrrisë, nuk ka shumë shumë vizitorë. Ndër të rrallët që e vizitojnë këtë familjes është Behxheti që është fqinj i tyre.
Ai tregoi se të katër gratë që jetojnë në këtë shtëpi kanë probleme mendore, dhe sipas tij ato kanë nevojë urgjente për pakujdesje e sidomos pas vdekjes së kryefamiljarit, Nezirit, njofton Klan Kosova.

E për vdekjen e babait të tyre nuk janë të vetëdijshme vajzat e tij.

E djali i kësaj shtëpie, Fidaimi, është i gatshëm që të kujdeset për motrat e tij.

Por për këtë gjë po shprehet dyshues një familjarë i tyre, sepse sipas tij ato kanë nevojë për ndihmë nga institucionet.

Ai së bashku me fqinjin e kësaj familje u munduan ta bindnin Fidaimin që t’i dërgojë familjarët e tij në një institucion për përkujdesje shëndetësore.

Më poshtë mund ta ndiqni videon e plotë dhe të kuptoni për gjendjen e familjes Gela nga fshati Mihaliq.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...