Published On: 28 Janar, 2016

Kush riktheu “dashurinë” Rama-Meta?

Më në fund u ripanë të qeshur dhe gazmorë përkrah njëri-tjetërit.

Një imazh i tillë kishte kohë që mungonte në arnenën politike shqiptare.

Aleatët qeverisës Edi Rama dhe Ilir Meta, kishin dalë të zymtë dhe duke tzymosur nga takimet e fundit me njëri-tjetrin, gjatë bisedimeve të ethshme përpara përgatitjes së projekt-propozimit për reformën në drejtësi.

Por tani që ca gjëra sikur janë skicuar dhe ndrequr, në prag të dhënies së opinionit përfundimtar të Komisionit të Venecias, duket se “dashuria” Rama-meta është rikthyer.

Një gjë e tillë ka ndodhur me rastin e një pritjeje për 5-vjetorin e themelimit të emisionit “Tonight” të prezantueses Ilva Tare.

Rama Meta 1

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...