Published On: 23 Janar, 2016

Kush pat qasje në dokumentin zyrtar (ditarin e notave) të Presidentës?

Anëtari i Kryesisë së AAK-së, Muharrem Nitaj, ka komentuar publikimin e notave të presidentes Atifete Jahjaga, shkruan Gazeta Blic.

Ai ka pyetur se kush e nxori atë dokument dhe se me urdhër të kujt.

Shikojeni  të plotë shënimin e tij:

A pati një kërkesë për qasje në dokumentin zyrtar (ditarin e notave) të Presidentes? Nëse po, kush e bëri dhe kush e dha lejen?

Nëse jo, kush e nxorri ditarin jasht, me çfarë qëllimi dhe me urdhër të kujt!?
A ka drejtor ajo shkollë dhe kush është ai dhe pse nuk po flet?
Mediat e bëjnë punën e tyre, (hallall u qoftë) por në raste të tilla duhet të ketë një kërkesë për qasje në dikumentat zyrtare, dhe një leje pêr këtë.
Nëse nuk është respektur kjo procedurë, ose edhe më keq nsese kjo është pjesë e një lufte politike, drejtori i “shkollës së Presidentes, duhet të ikë nga detyra! /GazetaBlic/

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. fata thotë:

    Ditaret mbahen ne shkolle 10 vjet. Pastaj deponohen ne Arkiv. Pergjegjes per cdo dokument ne arkiv eshte drejtori i arkivit.

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...